פוליסה פיננסית– תוכנית החיסכון המשתלמת ביותר בישראל

אזרחים רבים מתלבטים באילו השקעות לבחור עבור הממון שלהם שצברו בעמל רב. רבים מהם הניבו רווחים גדולים מעסקאות שונות בעסק שלהם, אחרים הרוויחו משכורות גבוהות בכל חודש והגמלאים שיצאו לפנסיה קיבלו סכומי כסף גדולים כפיצויים.

אחד הנושאים החשובים עבור כל משקיע הוא שהכסף יהיה נזיל ובעת צורך ובמיוחד כשמדובר בדברים לא צפויים, כמו כסף למטרה רפואית או כדי לסייע לבן משפחה, שתהיה תמיד אפשרות למשוך את הכסף ללא בירוקרטיה מיותרת אלא בדרך פשוטה ויעילה.

פוליסה זו נותנת לכך מענה מושלם, כיוון שאפשר לקבל את הכספים תוך פרק זמן קצר ביותר וללא שאלות מיותרות.

אפיקי השקעה בישראל ובחו"ל

כל אחד מהסקטורים האלה מעוניין להשקיע את כספו בחיסכון שיניב לו רווחים כך ערך הכסף יהיה גבוה יותר אותו הוא מחפש את הדרך הנכונה ביותר כדי להגיע לכך.

יש מי שבוחר לרכוש נדל"ן בארץ או בחו"ל כדי ליצור הכנסה פאסיבית בכל חודש מדמי השכירות ועם זאת ברוב המקרים ערכו של הנכס יעלה אם הוא נמצא בשכונה מובילה שיש בה ביקוש לנדל"ן.

אחר יעדיפו להשאיר את הכספים בבנק, כדי להיות רגועים שיש להם ביטחון כלכלי וזאת אף על פי שההריבית היום היא אפסית.

אחת האפשרויות המשתלמות ביותר היא רכישה של פוליסה פיננסית שמא מאפשרת עשיית רווחים נאים בכמה מסלולים המוצעים על ידי כל אחת מחברות הביטוח.

פוליסה פיננסית

פוליסה פיננסית היא פוליסת ביטוח אשר הופיע על ידי חברות הביטוח בישראל, לכל אחת מהן קיימת פוליסה ייחודית משלה היחידה הפוליסות אינן זהות.

שיטת החיסכון בפוליסה זו שונה בין אחד מכל חיסכון אחר בבנק ומצד שני מכל פוליסה של חברת הביטוח. כל לקוח שמעוניין לרכוש פוליסה כזו, חותם חוזר עם חברת הביטוח ובו נכתב באופן מפורש באילו מסלולי חיסכון הוא בוחר לחסוך, מתוך ההיצע הקיים. אפשר לבחור מסלולים שיש בהם השקעה ספקולטיבית הכוללת סיכונים כאלה ואחרים או לחלופין מסלולים של השקעות סולידיות. לקוחות רבים ישלבו וירכשו אחוז מהותי של השקעות סולידיות ואחוז קטן של מניות ספקולטיביות.

שיטת הניהול והעלויות בפוליסה זו

דמי ניהול –  דמי הניהול בפוליסה הפיננסית ידועים מראש, לעומת תיק השקעות וקרן נאמנות התלויים ברמות הסיכון במוצר. בפוליסה הפיננסית דמי הניהול להשלים ניתנים לשינוי, מה שבקרן נאמנות למשל הפיכה.

יתרונות מיסוי –  אחד בין היתר הבולטים במוצרים אלו הוא דחיית המס. משמעותו מכפיל רווח לתום תקופה. כך למשל, אם המרכיבנה הינה השקעה בקרן נאמנות, אזי במצב שבו החוסך מחליט לשנות את הרכב ההשקעותיו והעבור מקרן אחת לשנייה, יהיה עליו למכור את הקרן, לשלם מס על רווחיו ואז להעביר את היתרה נטו לקרן החדשה. במוצרי החיסכון המסורתי פוליסות פיננסיות, אין התחשבנות מס אלא בתום תקופת החיסכון. כך לא יכול לעבור בין המסלולים השונים וללא אירוע מס.

מסלולים מגוונים –  באפשרותך לקבוע את האחוז המניות הראשי המגדיר את הסיכון הראשי בדיוק באופן שבו מתבצע ניהול תיק השקעות אישי. כמו כן, קיימת האפשרות לשלב בין מסלולים כך שתוכל לקבוע את תמהיל ההשקעות המתאים לך אישית. כך למשל, יכול לבחור בין תיקים של עד 0%, 15%, 30% וכן הלאה ובנוסף אפשר לקבוע כמה אחוזים תרצה להפנות להשקעה במסלולים צמודי מדד, שקליים, מניות חו"ל, תעודות סל, מט"ח ואילו מסלולים מבטיחי תשואה.

כל ההתנהלות מול חברת הביטוח שבוחר הלקוח, במסלולים שנבחרו מתבצעת בשקיפות מלאה וללא ההוצאות נלוות.

שירות פיננסי מקצועי

אופן השקעה הכספים פוליסה פיננסית

על השקעה הכספים בתוכנית פיננסית היא צריכה להחליף את האיש של כל מבוטח ועומדות בפניו כמה אופציות:

 1. הפקדת סכום ראשוני חד פעמי על פי ראות עיניו.
 2. הפקדת סכום קבוע בכל חודש לטובת פוליסה זו.
 3. שילוב של שתי האפשרויות הללו, תפקידים סכום ראשוני ובנוסף כך בכל חודש סכום חיסכון קבוע, על פי המצב הפיננסי ויכולותיו של כל לקוח.
 4. כל אחת מחברות הביטוח מכתיבות את הפרט הפוליסה, הן את ההסכמות הכספיים שאפשר להשקיע בהשקעה הראשונית של ההסכמה הגדולה לעשות בהפקדות החודשיות.
 5. כל אחת מחברות הביטוח מעודכן גם מסלול שבו הלקוח משקיע סכום כסף משמעותי בתחילת ההתקשרות ובמהלך תקופת הפוליסה, הוא מושך בכל חודש סכום קבוע כמו קצבה חודשית, שמסייעת לו להגדיל את ההצלחהיו החודשיות ותואמות את הצורך הפיננסי שלו בכל חודש.

ההבדלים של פוליסה זו מול השקעות אחרות

קיימים הבדלים רבים בשיטות ניהול הכספים לצרכי השקעה:

 • אדם שחוסך את כספו בבנק מרוויח ריבית אפסית ומשלם עמלות גבוהות בגין כסף זה.
 • מי שרוכש נדל"ן, בדרך כלל מצליח להשכיר את הנכס ולקבל שכר דירה כהכנסה פאסיבית אך יש גם לא אחת מקרים שבעל הנכס אינו מוצא שוכרים, נתקל בשוכרים שאינם משלמים או בשוכרים שאינם מוכנים לעזוב את הנכס והדבר מצריך אותו ביצוע מהלכים משפטיים הם פשוט פשוטים.
 • בתוכנית ביטוח פיננסי, אדם שמשקיע במסלול סולידי שומר על ערך כספו ובמקרים רבים אף מעלה אותו. מי שבוחר במסלול ספקולטיבי יכול להרוויח אך יכול גם להפסיד אותו עליו לבחון היטב מהו המסלול הכדאי לו ביותר ועד כמה הוא מעוניין להסתכן. בכל עת הוא יכול לעבור ממסלול למסלול על פי מה התנודות היום יומיות בבורסה ולבצע את השינויים שנראים לו הרווחיים ביותר על פי הצפי.

וזאת להבדיל ממסחר בניירות ערך דרך הבנק או דרך חברת השקעות אשר גובים עמלות בגין כל קנייה וכל מכירה של נייר הערך.

 • על פי החוזה שחותם הלקוח, לחברת הביטוח אין סמכות לשנות על פי רצונה את התנאים הפיננסיים וזאת להבדיל מהשקעה בקרן נאמנות ואילו חברת ההשקעות רשאית לבצע מהלך סגנון זה.

על משיכת הכספים מפוליסה פיננסית

אחד המכונות הגדולות ביותר של פוליסה ייחודית זו היא העובדה שמדובר בכסף נזיל. אדם שרוצה למשוך את כספו או חלק ממנו, מעביר הודעה לחברת הביטוח, על פי הכללים שנקבעו על ידה ותוך כמה ימים הכסף מוזרם לחשבון הבנק שלו. זהו יתרון עצום בין סוגים אחרים של חסכונות שהלקוחות צריכים להמירתי עד תום התקנה או עד נקודת יציאה ספציפית כדי שלא לשלם ניסיון בסכומים שהם חסרי פרופורציות.

תשלומי מס על רווח הון

הלקוח בעל פוליסה פיננסית משלם מס על רווח ההון שצבר רק בזמן הפדיון. אם במהלך ההתקנה שבה הכספים הושקעו במסלולים השונים, הלקוח הפסיד, הרוויח, שוב הפסיד ושוב הרוויח, הוא לא משלם מס רווח הוא על התנודות האלה אלא רק על התוצאה הסופית בזמן משיכת הכספים. כך שאם לדוגמא באחד השלבים ערך הכסף עלה ב% 30, אך לאחר מכן הוא התייצב על% 15 כך נותר עד מועד משיכת הכספים, הלקוח ישלם מס רווח הוא רק על% 25 מהשינוי הריאלי הזה ולא על ההתקנה שבה השינוי היה של% 30.

תוספות לפוליסה ייחודית זו

חברת הביטוח השונות מציעות לחוסכים לשלב בפוליסה זו גם פוליסות ביטוח אחרות כנלוות לתיק זה כמו לדוגמא:

 • אובדן כושר עבודה
 • ביטוח חיים
 • ביטוח לכיסוי מחלות קשות

מכלול הביטוחים הנכללים בתוך הביטוח הפיננסי

הביטוח הפיננסי כולל בתוכו כמה רבדים חשובים ומרתקים:

 • ביטוח קרנות הון הסיכון הנדרש הגנה על נושא משרה בכירה ודירקטורים במקרים שבהם נגרמו הפסדים כספיים למשקיעים. הפוליסה מכסה הן את הגורמים האנושיים עוד את הקרן עצמו אם יהיו תביעות כספיות בכל תרחיש אפשרי.
 • ביטוח מנהלי תיקי השקעות שהיא פוליסה שמיועדת להוציא שקט נפשי לבעלי המשרות הבכירות מקבלי ההצלחהות ומנהלי התיקים, תוך שילוב עם ביטוח אחריות מקצועיות הקשור להחליף את הפיננסיות שמתקבלות.
 • ביטוח כופר וחטיפה וגם ביטוח נגד מעילות (פשע) הן פוליסות ביטוח ייחודית המגנה על כל עסק מפני מצבים שבהם נדרש כופר, מתבצעת חטיפה או מעילה בכל סדר גודל כספי.

ביטוח קרנות הון סיכון

קרנות הון סיכון הן קרנות השקעות המיועדות להשקעת כספים בפרויקטים שונים שקיימת לגביהם מצד אחד הערכה לסיכוי גבוה של רווחים ומצד שני יש סיכון רב בהשקעה בהם. פוליסת ביטוח קרנות סיכון מגנה על המשקיע שבחר להשקיע כספים בחברות סטארט אפ, היי טק או חברות אחרות וזאת למקרה שהיו הפסדים, לנוכח חוסר ההצלחה בפרויקט או כל סיבה אחרת.

ביטוח מנהלי תיקי השקעות

מנהלי תיק השקעות מקבלים בכל יום החלטות פיננסיות לגבי ההשקעות השונות בתיקי המניות שאותם הם מנהלים, לא אחת הם מבצעים טעויות ומקבלים החלטות אשר בסופו של דבר מסתבר שהן היו החלטות שגויות ויצרו הפסדים למשקיעים.

כל מה שקשור למניות ולקרנות הוא לא צפוי, במקרים רבים המגמה נראית בכיוון ספציפינית מתקבלת החלטה לרכוש או למכור את הנירות הערך השונים ותוך פרק זמן קצר המגמה מהפכת לעשות נוצרים פערים והפסדים לא צפויים.

כך קורה גם לדירקטורים שמקבלים תוך כדי תנועה ופעילות עסקית, החלטות שגויות שבסופו של דבר יוצר הפסדים ניכרים למשקיעים.

ביטוח מנהלי תיקי השקעות מעניקן הן למנהלי תיקי ההשקעות עוד לדירקטורים וליו"ר הדירקטוריון מטפת ביטוחית שמגנה עליהם מפני תביעות אפשריות של לקוחות שהשקיעו ממיטב כספם והמשך הטעויות הללו הפסידו סכומי כסף נכבדים.

ברור לכל הסובבים שברוב המקרים, אומר בטעויות שנעשו בתום לב ולא בזדון אך לאור התוצאות, רבים מהלקוחות מעוניינים להחזיר חלק מההפסדים אותם הם מגישים את התביעות הכספיות הללו.

ביטוח אחריות מקצועית

 

ביטוח אחריות מקצועית הוא ביטוח ייעודי שמפעילה חברת הביטוח לבעלי מקצועות שונים כדי לתת להם הגנה אם גורם מסוים יתבע אותם עקב רשלנות, אי העברת מלוא מידע ללקוחות וחוסר תשומת לב לנושאים אקוטיים.

רבים מהלקוחות שנגרמו להם הפסדים כספיים ובמיוחד אם אומר בסכומים כסף משמעותיים, בוחרים לתבוע את מקבלי ההצלחהות לאור הנזקים הרבים שנגרמו להם. ברוב המקרים אומר בסכומים גבוהים מאד מאות אנשי המקצוע הפועל מפעילים מראש פוליסת ביטוח אחריות מקצועיות כדי ליצור הגנה פיננסית במקרים מסוגלים זה.

אם לקוח מחליט לתבוע וקיימת פוליסה מעוצבת זה, כל ההתנהלות של התובע ועורך הדין שלו תתבצע מול עורכי הדין של חברת הביטוח שמייצג את ההנאה.

ביטוח אחריות מקצועית הוא הליך מקובל שבו בכל שנה מי שעוסק במקצועות חופשיים מחדש את הפוליסה שלו, כמו למשל עורכי דין, רואי חשבון, מאמני כושר בתחומים שונים, מטפלים בטיפול אלטרנטיבי כמו דיכי סיני ועוד.

 

ביטוח כופר וחטיפה וביטוח נגד מעילות ( פשע )

פוליסת ביטוח כופר וחטיפה כולל גם ביטוח מעילות (פשע) זוהי פוליסה שמעניקה פתרון מעשי עבור עסקים למקרים שם הם תוקפים את עובדי החברה גורמים פנימיים או חיצוניים. זה יכול להיות מתקדם סייבר או איומים אחרים שינויים בידע של החברה, במאגרי המידע שלו, בפטנטים, סודות וקבצי מידע ייחודי ועוד.

הפגיעה של הגורמים האלה באופן אוטומטי היא בלב ליבו של העסק. הם סודקים את היסודות שלו וכדי למאת ממצב סבוך זה הם דורשים כופר כספי. ברוב המקרים אומר בסכומי עתק שחברות רבים מוכנים לשלם כדי לשחרר את הנתונים ההקוטיים.

יש מקרים שמתווספת לכך חטיפה של בן משפחה כמו ילד של מקים החברה ותמורת שחרורו נדרש גם כן כופר כספי בסכומים הזויים. חייו של הילד שווים עבור אביו הרבה יותר גם גם במקרים האלה יש אבות שמשלמים כדי שלא יפגעו בילדם. אומר ברגעי פחד שאופפים כל משפחה ברגעים הקריטיים האלה.

המטרה של פוליסה זו היא להגן באופן עצמאי על כל עסק מפני סיכוני פשיעה שמתבצעת על ידי עובדים שאפשר להפריל נאמנים או על ידי גורם כלשהו שהוא צד ג '. תחום הפשיעות הכלכליות הוא תחום מאד מסוכן שכולל מעשי הונאה, מעילות בכספים, גניבה של ציוד, כסף או קניין רוחני.

העובדים גונבים כספים תוך כדי ביצוע פעולות זדוניות בהנהלת החשבונות של החברה, מבצעים העברות כספים לחשבונות שלהם האישיים, מרוקנים חשבונות בנק, גונבים ציוד יקר ערך כמו מחשבים מכונות ופריטים ייחודיים לצורך לאופי הפעילות העסקית.

המעשים האלה קורים הם בארץ ההם בעולם בעסקים קטנים ובתאגידי ענק. ההשלכות של המעשים האלה הם נזקים בקנה מידה רחבה ביותר, ההחלולים לגרום לפגיעה קשה מאד במוניטין של החברה, בתדמית שבנתה לאורך שנים רבות, פרסום שלילי שנכתב עליה, באובדן תועלת התחרות שאפיין את העסק, ובהפסדים כספיים מהותיים שפוגמים בחוסנה הפיננסי של החברה.

המצבים האלה יוצרים פגיעות רוחבית בהכנסות של העסק והברווחיות שלו, הן בזמן המקרה בזמן הרחבה. להשתמש לעוצמת המקרה יהיו עסקים שהרווחיות שלהם תיפגע במעט הסבר יצליחו להתרומם הופך, או שזה התייחס שייערך כמה שנים ואחרים שהדבר יוביל מוצלח בעייתיים מאד.

לא אחת הנזקים שנגרמו לעסקים היו כה משמעותיים שהם גרמו להתמוטטות כלכלית של החברה ולהכל למצב של פשיטת רגל וקריסת החברה.

החשיבות הרבה של פוליסה פיננסית

פוליסה פיננסית היא אופציה מצוינת עבור אנשי עסקים רבים שמבצעים עסקאות בכל סדר גודל כספי ומעוניינים בשקט נפשי ובביטחון כלכלי. הפוליסות החדשות האלה המסייעות להם במצבים רבים ועשויות לחסוך להם כספים רבים, במקרה של תביעות ושל הפסדים כספיים.

זוהי גם אופציה מצוינת עבור אנשים פרטיים שיש להם ממון הם מחפשים את הדרך המיטבית להשקעה את הכספים האלה. בהשקעה נכונה הם יכולים להעלות את הערך הכספי של ההון שלהם גם לאחר שישלמו מס על רווחי ההון. באופציה זו הרווחים המשולמים הם הוגנים ביותר ומחולקים רק על פי הרווח בסוף המסלול, בזמן שהפדיון והוא לא כולל רווחים קטנים שנוצרו בזמן הזמן שבו ערכן של ההשקעות נע ונד.

שאלות ותשובות

 1. הביטוח הפיננסי לא כל מוכר בישראל גם גם מספר הלקוחות שרוכשים את הפוליסות האלה הוא מועט. מה הסיבה?
 • הסיבה חייבת כך היא חוסר במודעות לקיומן של הפוליסות האלה. בזמן האחרון קיימת עלייה במספר רוכשי הפוליסות, אך בכל זאת יש גופים רבים שהיו רוכשים ברצון רב את הפוליסות הללו אילו ידעו על קיומן, כיוון שהן מעניקות את המעטפת הדרושה להם במקרים לא צפויים רבים שמתרחשים במהלך הפעילות העסקית, כמו בנושא של מעילות.

רבדים רבים של עובדים נמצאים במצב כלכלי קשה לעשות הם נסחפים הרבה פעמים מבצעים מעשי רמאות, אף על פי שזה לא משהו שטבוע אצלם. הם זקוקים לכסף בין מבצעים זאת. המעסיקים שמכירים אותם כעובדים איכותיים ואפילו נאמנים, לא חושדים שהם מסוגלים לבצע מעשים הרסניים אך לאחר שורת בדיקות, חקירות ואף בדיקות פוליגרף, האמת יוצאת לאור. במקביל לפעולות המרמה, העובדים האלה גורמים לנזקים מהותיים לחברה שמסיקה אותם. לכן פוליסת ביטוח זו היא הפתרון המושלם עבור העסקים המאופיינים זו בסופו של דבר על התהליך המכסה שהמזיק מבינים כספית במצבים האלה. נזקים של תדמית ומוניטין הרבה יותר קשה לתקן, אבל לפחות אם המעביד מקבל את החלק הארי של הסכום הכספי שנגנב או שהוא ערכו של הציוד מהיר, יהיה הרבה יותר להמשיך ולהפעיל את החברה במישור הפיננסי.

 1. הבנתי שבתקופה האחרונה יש קפיצה משמעותית בכמות התביעות בשל רשלנות מקצועית שבוצעו על ידי מנהלי תיקי השקעות ודירקטורים, זה נכון?
 • מידע הוא נכון. מי שהפסיד כספים רבים עקב החלטות שהתקבלו בחופזה ללא הפעלת מלוא השיקולים וההיבטים המקצועיים, של מי שהיה אמון על הכספים, כועס ובצדק על ההפסד הכספי. מבחינתו הגורם האשם צריך לקבל אחריות על מעשיו ולפצות את הלקוח צריך לסך הכספים שהפסיד.

התביעות האלה נידונות בבתי המשפט ההבארתי. אם אומר בחברת השקעות שלא הפעילה פוליסה ובית המשפט יכריה כי אכן אומר בהתרשלות של הגורמים המקצועיים, על חברת ההשקעות יהיה לשלם ללקוח, ואת ההסכם שיקבע בית המשפט.

אך אם לחברת ההשקעות הייתה פוליסה פעילה או לחלופין היא הסתיימה שישה חודשים לפני קבלת התביעה, הלקוח ועורך דינו מתנהלים מול עורכי הדין של חברת הביטוח שמגבה את החברה, לאור העובדה שהפוליסה כל כך גם ביטוח אחריות מקצועית הכוללת את כל בעלי השיווק וההתנהלות המקוולית ההחלטה בחברה.

 1. רכשתי פוליסה פיננסית תיאור הנציג הציע לי לצרף לכך גם ביטוח חיים. אני חייב לרכוש גם פוליסה כזו? זה משהו שהוא הכרחי כמו ביטוח חיים כשמבצעים הלוואת משכנתא?
 • חברת הביטוח מציעות ללקוחות לרכוש גם פוליסות נוספות כמו פוליסות חיים, לעיתים הם אומרים בתנאים מועדפים אך לא תמיד. הלקוח לא חייב לרכוש פוליסה זו, הדבר נתון לשיקול דעתו וזאת לצורך להרכב של תיק הביטוח שלו, כדי לא ליצור כפילויות מיותרות. הדבר הוא אקוטי במיוחד בסוגי ביטוח שבהם אפשר לקבל מחברת הביטוח כספים כשקורים מקרי ביטוח מגורם אחד בלבד כל כך פוליסה להמשיך אינה רלוונטית ומדובר בכספים שילכו לטמיון תמיד חשוב לא להיכנע לדרישות של סוכני הביטוח אלא לבדוק כל הצעה לגופה ובאופן ענייני על כל ביתו.
 1. בזמן ההפעלה ביטוח פיננסי, יש כמה אפשרויות של העברת הכספים, סכום חד פעמי גבוה, סכום קבוע בכל חודש, או שילוב של שניהם. מהי ההמלצה שלך בעניין זה?
 • כל לקוח מחליט להשקיע את הכספים בשיטה שהיא הנוחה ביותר. יש רבים שמקבלים סכומים גבוהים של פיצויים בזמן הפרישה לגמלאותנית נוח להם להעביר סכום גדול לטובת הפוליסה האיכותית.

אחרים מעדיפים לא להתחבר על סכום קבוע הם הם משקיעים באמצעות הוראת קבע סכום קבוע חודשי של כמה אלפי שקלים, כסף שהוא זמין לאחר מכן ששילמו את ההוצאות שלהם מתוך ההכנסות הקבועות, כמו לדוגמא, מי שמקבל פנסיה כסף נאה פנוי ואותו אפשר להשקיע.

שמעתם רבים על הביטוח הפיננסי ואין לנו ספק שהוא יסייע לכם רבים בהתנהלות האישית או העסקית שלכם. כדי שתיהנו משקט נפשי לאור המעטפת שמעניק ביטוח מקיף זה. הוא פותר בעיות אקוטיות וחובקות עולם בסיטואציות שונות ההבדלות לקרות בכל עסק זה אומר בפוליסה מומלצת לכל הדעות.

אנשי המקצוע שלנו הם מהשורה הראשונה הם ישמחו מאד לסייע לכם.

השאירו כאן את פרטיכם ונציג מיומן שלנו ישוחח אתכם בהקדם וימסור לכם את כל המידע הנחוץ לכם באופן ברור וחד משמעי.

אנחנו לשירותכם בכל בקשה או שאלה לאורך כל הדרך.

Skip to content