הר הביטוח- האם הוא עושה סדר בבלאגן?

 

האם יש לכם ביטוח כפול או ביטוחים מיותרים? הר הביטוח יעשה לכם סדר

ראשית, אחד המבנים הכי גדולים בהר הביטוח זה שהוא מזהה כפילויות בביטוחים. בואו נודה באמת, אף אחד מאתנו לא באמת יודע כמה הוא משלם על הביטוחים השונים שיש לו, ואיזה סוג ביטוח בכלל יש לו, מתי הוא עשה אותו ואצל מי. רוב האנשים זוכרים פחות או יותר כמה הם שילמו על ביטוח הרכב , והסיבה כך שהם בכלל זוכרים שיש להם את הביטוח הזה, כי הם גם משתמשים בו לאחר שנת הביטוח (תביעות בזמן ההתאמה למשל), וגם כי הוא מתחדש בכל שנה.

אנחנו פותרים את העניין הביטוח כך שאנחנו מבינים שאנחנו חייבים לעשות ביטוח בנושאים ותחומים שונים בזמן, אבל אנחנו לא יכולים לעשות באמת לעקוב אחרי כל התשלומים, לקרוא מחדש את כל הפוליסות שעשו לנו לפני עשר או עשרים שנה ולדעת אם יש כפילויות בביטוח, אם אנחנו משלמים כפול (ולפעמים אפילו יותר) על הביטוח שלנו, אם יש סעיפים מיותרים ואם אנחנו בכלל יודעים על מה שאנחנו משלמים. למזלנו כולנו, יש את ההבטחה של משרד האוצר, שמרכז באופן דיגיטלי ומיידי את כל הביטוחים שלא פעם עשינו. איך נכנסים, איך מפענחים את מה שכתוב שם ועוד – הכל בכתבה שלפניכם.

 

הביטוח שעשינו לא ממש מעניין אותנו, עד שאנחנו צריכים אותו.

כולנו טרודים בהרבה מאד עניינים במהלך היום יום של חיינו. הקריירה, המשפחה, הילדים. אנחנו כמעט לא מוצאים את עצמנו יושבים ונחים מבלי לעשות כלום, ואם כבר יש לנו כמה דקות לא לעשות כלום, לא מתחשק לנו לבזבז את הזמן החופשי היקר והנדיר שלנו על השוואות ביטוחים ובדיקת פוליסות. באופן כללי, אף אחד לא אוהב להתעסק עם חוזים, וביטוחים, וסביר להניח שאף אחד מאתנו לא ממש יודע להגיד, בלי הכנה מראש, איזה ביטוחים יש לו, או אפילו כמה הוא משלם.

כל זה נכון – עד הרגע שבו אנו צריכים את הביטוח. ברגע שבו אדם עובר תאונה, לוקה במחלה או יוצא לפנסיה – פתאום הוא צריך את הביטוח, פתאום הוא לא מבין על מה הוא שילם שירותים שנים – ולמה דווקא עכשיו כשהוא צריך את הביטוח, הוא לא מקבל ממנו את המנה המדויק והנכון לו.

 

הר הביטוח עושה לנו להבין על מה אנחנו בכלל משלמים

כדי לעשות סדר בכל הביטוחים, שונה מאחר ורוב האנשים לא רק שאינם יודעים על מה הם משלמים – אלא שהם גם משלמים לפעמים כפול על שני ביטוחים זהים, משרד האוצר את הר הביטוח.

הר הביטוח הוא אתר שמרכז עבור כל מבוטח את כל הביטוחים שלו, בקליק אחד. כל מה שעליכם לעשות זה להקליד את מספר תעודת הזהות שלכם ואת תאריך ההנפקה שלה (זה כתוב בתעודת הזהות עצמה), ואתם אתם מועברים לכל הביטוחים שלכם, בחלוקה לפי קטגוריות: ביטוח רכב, ביטוח בריאות וביטוח חיים . כל ביטוח מכיל לינק שבעזרתו לא יכול להיכנס לפוליסה של חברת הביטוח. כשיש כפילות, האתר מאידה את המבוטח בהודעה שהוא איתר כפילות, אך לא מפרט בדיוק מה הכפילות, צריך כך עדיף להיעזר בסוכן ביטוח.

 

כדי להיכנס לכל סעיף ולהבין אותו עד הסוף, עדיף להיעזר בסוכן ביטוח

הר הביטוח מציג את כל סוגי ההבטחות שיש לכם, ואי פעם עשיתם. אתם עלולים להיות מופתעים לגלות מספר ביטוחים אתה אפילו לא זוכרים שעשיתם, כמו ביטוח סיעודי למשל, שהוא לרוב ביטוח של קופת החולים. הבעיה, שקשה לפענח את הביטוחים כמו שהם מוצגים לנו. אין לנו אפשרות לדעת, למשל, שביטוח חיים למקרה של נכות מתאונה, בעצם קיים בגרסה אחרת במקרה של ביטוח תאונות אישיות . במקרה של שיפוי כפול, זה יכול להיות תקין (אם לא אכפת לכם לשלם פעמיים), אבל במקרה של יכולת להפעיל רק ביטוח אחד, זה מאוד שאני פשוט בזבוז כסף לריק. יועץ ביטוח מיומן יודע לקרוא פוליסות ביטוח ולהסביר למבוטח מה כולל כל פוליסה, כי גם ביטוחים שנראים מאד שונים (ואפילו לא נכללים באותה קטגוריה) עלולים להיות זהים.

 

כל פוליסה להרכיב סעיפים שונים, וחשוב שתדעו על מה אתם משלמים – ועל מה לא

בדיקת הביטוחים שלך באתר הר ביטוח על ידי תוכן ביטוח, חשובה גם צריכה ההבנה והציפיות שלך לגבי מה שאתה יכול לקבל מהביטוח, כי שילמתם עליו, ומה אתה לא יכול לקבל. אם למשל אתם מתכננים עוברים לפרוש באופן פרטי, אבל פוליסת הבריאות שלכם לא כוללים סעיף של ניתוחים, אתם עלולים להתרגז ולחשוב שבעצם "דפקו" אתכם, כי הנה בפעם האחת והיחידה שתצטרכו לנסות – זה הביטוח לא ממנה לכם. אבל זה משהו שאמורים להסביר לכם כשאתם מצטרפים לביטוח הבריאות הפרטי, ליידע אתכם על הסיפים השונים ולהפוך לכם שלפעמים העובדה שחסכתם כסף וקיבלתם דיל טוב, זה על חשבון הסעיף משמעותי – אם כי יקר.

האם הר הביטוח יכול לעזור לנו?

הבדלי מחיר בתחום ביטוח בריאות פרטי

כשאתם בודקים את הביטוחים שלכם בהר הביטוח, אתם עלולים להיות מאוכזבים לגלות שהמחיר שנתנו לכם כשהצטרפו לטמבל, השתנה וכעת הוא כמעט כפול. הסיבה לעליית המחיר איננה בגלל שמישהו רימה אתכם, אלא כי אתם פשוט השתנום. בביטוח חיים וגם בביטוח רפואי, מחיר נסוב סביב מצבו הגופני, גילו ואורח חייו של המבוטח. אם עשיתם את הביטחון גשר עשרים ושתיים, שילמתם מחיר נמוך יותר מהמחיר שאתה משלמים כיום, גיל 47.

בנוסף, אם עשיתם את ביטוח הבריאות שלך לפני יותר מארבע שנים, סביר להניח לך משלמים מחיר גבוה ללא סיבה. בשנת 2016 התחוללה פה מהפכה בתחום ביטוח הבריאות: רפורמה שהפכה את כל הנושא ביטוחי הבריאות, והתאימה אותם למבוטח, באמצעות אפשרות הסרת סעיפים שונים. אם פעם, כשעשינו ביטוח בריאות , היינו צריכים לשלם על כל סעיפי הביטוח ולא יכולנו לבנות את הביטוח מאפס (בדומה לביטוח חובה לרכב למשל) הרי שמאז הרפורמה אנחנו יכולים לכלול בביטוח הבריאות רק מה שאנחנו רוצים, וזה מוזיל משמעותית את הביטוח.

 

למשל, אישה בת 22 שרוצה לעשות ביטוח בריאות להכין את כל הסיפים: ביטוח מוצרים, ביטוח השתלות וביטוח ניתוחים, תשלם את ההסכם הבא:

 

שם החברה

מחיר ביטוח

הראל חברה לביטוח בע"מ

56 ₪

איי אי ג'י ישראל חברה לביטוח בע"מ

60 ₪

כלל חברה לביטוח בע"מ

66 ₪

הפניקס חברה לביטוח בע"מ

78 ₪

מגדל חברה לביטוח בע"מ

84 ₪

מנורה מבטחים ביטוח בע"מ

89 ₪

 

אותה אישה בת 22, אם היא תרצה לעשות ביטוח בריאות פרטי ללא הסעיף היקר של ניתוחים? ההבדל במחיר משמעותי.

 

שם החברה

מחיר ביטוח

איי אי ג'י ישראל חברה לביטוח בע"מ

8 ₪

הראל חברה לביטוח בע"מ

11 ₪

כלל חברה לביטוח בע"מ

16 ₪

הפניקס חברה לביטוח בע"מ

18 ₪

מנורה מבטחים ביטוח בע"מ

28 ₪

מגדל חברה לביטוח בע"מ

30 ₪

 

וכעת נבדוק, להסיר קודם קודם, כמה תשלם אישה בת 47 על אותם שירותי רפואה פרטית:

 

ביטוח רפואי כולל ניתוחים, השתלות ותרופות:

 

שם החברה

מחיר ביטוח

איי אי ג'י ישראל חברה לביטוח בע"מ

130 ₪

הראל חברה לביטוח בע"מ

133 ₪

מנורה מבטחים ביטוח בע"מ

157 ₪

הפניקס חברה לביטוח בע"מ

167 ₪

כלל חברה לביטוח בע"מ

170 ₪

מגדל חברה לביטוח בע"מ

172 ₪

 

ואותו ביטוח ללא סעיף של ניתוחים:

 

שם החברה

מחיר ביטוח

איי אי ג'י ישראל חברה לביטוח בע"מ

24 ₪

הראל חברה לביטוח בע"מ

25 ₪

כלל חברה לביטוח בע"מ

31 ₪

הפניקס חברה לביטוח בע"מ

34 ₪

מנורה מבטחים ביטוח בע"מ

39 ₪

מגדל חברה לביטוח בע"מ

49 ₪

 

 

ביטוח בריאות מלפני 2016 – עולה לכם יקר יותר מביטוח בריאות חדש

הר הביטוח מציג לכם את כל הביטוחים ללא פעם עשיתם, חלקם ישנים מאד ולא רלוונטיים. מלבד הרפורמה בבריאות בשנת 2016, חלק מפוליסות הבריאות לא מכסות את כל מה שהפוליסות העדכניות מכסות. רשימות המחלות הקשות התעדכנו, רשימות התרופות מחוץ לסל התרחבו, רשימת המומחים התרחבה וסעיפי השיפוי גדלו. ללא עדכון הפוליסה, אתם עלולים למצוא את עצמכם ללא מענה במקרה של מחלה, כי הפוליסה הישנה פשוט לא מכסה אותה.

 

בדיקת הביטוחים בהר הביטוח חשובה גם בגלל שחלק מהביטוחים כבר לא מתאימים לכם

בנוסף, חלק מפוליסות הבריאות פשוט כבר לא רלוונטיות לכם. למשל, סעיף מורחב של בריאות האישה שמתמקד בהיריון ולידה, אולי היה רלוונטי לאישה בת עשרים ושלוש, אך אינו רלוונטי לאותה אישה שלושים שנה לאחר מכן. ביטוח חיים של אדם מעשן, למרות שאתה לא מעשנים כבר עשרים שנה, הוא יקר בהרבה מביטוח חיים של אדם לא מעשן – וגם הלאה.

 

האם יש הבדלים בפוליסות ביטוח בתחום הרכב?

גם בפוליסות הרכב יש משמעות לגיל הנהג (הפעם זה עובד הפוך, נהגים צעירים משלמים יותר), וגם דגש על פסילות ועבירות שבוצעו בעבר. לכן, כשאתם בודקים את הפוליסות שעשיתם לאורך השנים באתר הר הביטוח, אתם עלולים לראות הבדלים משמעותיים, משמעות והייתם מעורבים בתאונות או היה לכם פסילת רישיון.

 

הצעת מחיר לביטוח רכב לנהגת בת 40, עם עבר של פסילת רישיון:

 

שם חברת הביטוח

מחיר ביטוח

הפניקס חברה לביטוח בע"מ

4,454 ₪

שומרה חברה לביטוח בע"מ

3,878 ₪

הראל חברה לביטוח בע"מ

4,515 ₪

מנורה מבטחים ביטוח בע"מ

4,578 ₪

כלל חברה לביטוח בע"מ

5,214 ₪

מגדל חברה לביטוח בע"מ

5,658 ₪

 

הצעת מחיר לביטוח רכב לנהגת בת 40, ללא עבר של פסילת רישיון, שימו לב להבדל הענק:

 

שם חברת הביטוח

מחיר ביטוח

מגדל חברה לביטוח בע"מ

1,408 ₪

כלל חברה לביטוח בע"מ

1,444 ₪

הראל חברה לביטוח בע"מ

1,485 ₪

שומרה חברה לביטוח בע"מ

1,515 ₪

מנורה מבטחים ביטוח בע"מ

1,526 ₪

איי אי ג'י ישראל חברה לביטוח בע"מ

1,739 ₪

הפניקס חברה לביטוח בע"מ

1,740 ₪

 

הר הביטוח - עושה קצת סדר בבלאגן

הפקה עצמית של דוח היעדר תביעות

רוב חברות ביטוח מציעות מחיר נמוך יותר בביטוח רכב, לנהגים ללא עבר ביטוחי – כלומר נהגים שלא תבעו את הביטוח ולא היו מעורבים בתאונות. הר הביטוח מבינים זה יכול לעזור לנהגים לקבל הנחה יפה בחידוש ביטוח הרכב, על ידי הפקת דוח על חוסר עבר ביטוחי – באמצעות האתר.

 

האם יש הבדלים בפוליסות הביטוח בתחום ביטוח חיים?

גם תחום ביטוח החיים מושפע מאד מהגיל שלנו, מאורח החיים שלנו (הרגלים מזיקים כמו עישון, תחביבים שמלחיצים את חברות הביטחון כמו פארקור וכו ') ומהמצב הבריאותי שלנו. הנה למשל הבדל במחיר בין אדם שמעשן, ואדם שאינו מעשן:

בחברת מגדל, גבר מעשן שרוצה לעשות ביטוח חיים על סך מיליון שקלים לעשרים שנה, ישלם: 141.66 ש"ח לחודש.

אותו גבר שלא מעשן, ישלם: 69.16 ש"ח לחודש, חצי מחיר.

 

מה לעשות כדי לשפר את מחירי הביטוח שאנחנו משלמים?

יש מספר דברים שניתן לעשות כדי להוזיל את מחירי הביטוח השונים, בביטוח בריאות ובביטוח חיים:

  • לרדת במשקל ולא לסבול ממשקל יתר שבגללו מפתחים מחלות
  • לשמור על אורח חיים בריא – לעשות התעמלות בקביעות ולאכול בריא
  • לגור במקום שנחשב בטוח
  • להיגמל מהרגלים כמו עישון ושתיית אלכוהול מופרזת
  • לא לעסוק בתחביבים מסכני חיים

היכנסו לעמוד המחשבונים של משרד הבריאות, ותוכלו לבדוק בעצמך מה המצב שלך – האם אתם סובלים עדכניים משקל, האם אתם עושים מספיק פעילות גופנית ועוד.

 

שאלות ותשובות
אם בהר הביטוח ראיתי שיש לי ביטוח בריאות ישן, שלא כולל מחלות קשות מסוימות. מה עלי לעשות?

פנה לסוכן הביטוח שלך, ובקש ממנו לעדכן עבורך את פוליסת ביטוח הבריאות שלך. יתכן שלמרות שאתה מבוגר יותר, ואולי במצב בריאותי פחות טוב, תשלם דווקא פחות, בזכות הרפורמה בתחום ביטוחי הבריאות.

האם אני יכול לתת לסוכן הביטוח שלי להיכנס לאתר הר הביטוח בעצמו ושיסדר הכול?

כן, סוכן הביטוח למעשה לא זקוק לך, הוא בהחלט יכול להסתדר לבד בהר הביטוח, אבל עדיף לכל מבוטח להבין פעם בכמה זמן על מה הוא משלם. זה לא בריא לתת לכסף לרדת מהחשבון ולא לזכור על מה משלמים, ולמה.

אם עשיתי ביטוח בריאות חלקי, וכיום אני זקוק דווקא לסעיף שלא הכנסתי, כמו ביטוח תרופות?

לרוע המזל לא תקבל את מה שאתה צריך, אם לא שילמת עליו. מומלץ לא לעשות ביטוח בריאות רק כי צריך, בשביל לסמן וי ולהרגיש טוב שעשינו משהו בשביל עצמנו - אלא לשבת עם סוכן הביטוח ולהבין בדיוק מה משלמים ומה מקבלים. זה חשוב מאוד, וזה הבסיס לתיאום ציפיות, שביעות רצון ומניעת באכזבות בעתיד.

האם הר הביטוח מציג גם את ביטוחי הרכב?

כן, אתה יכול להיכנס ולראות בדיוק כמה שילמת עד היום על כל הביטוחים שלך, כולל ביטוחי הרכב.

האם הר הביטוח עושה השוואת ביטוח?

לא, האתר רק מציג לך את הביטוחים. לצורך השוואת מחיר פנה לסוכן הביטוח שלך.

האם הר הביטוח כולל גם עדכונים שעשיתי בביטוח?

הר הביטוח מעודכן בכל הביטוחים והסעיפים שהכנסת בכל זמן נתון. עם זאת חשוב לציין, שהר הביטוח משקף רק את מה שחברות הביטוח יודעות. למשל, אם לא יידעת את חברת הביטוח שהפסקת לעשן, היא לא תדע שבעצם עליה להוריד לך את המחיר בפרמיית ביטוח חיים. זהו אחד הדברים שסוכן הביטוח מעדכן כשהוא בודק ומעדכן עבורך את הפוליסות השונות.

 מתעניינים בביטוחים נוספים?  למידע נוסף על עוד סוגי ביטוחים בקרו באתר הבית שלנו 

 

 

 

 

 

Skip to content