סוגי ביטוח

ביטוח בריאות כיסויים עיקריים

  1. השתלות וטיפולים מיוחדים בחו"ל – מקרים בהם אדם זקוק להשתלות איברים, מה שיכול להיות השתלת לב, ריאה, כליה, כבד, לבלב וכדומה וללא ביטוח פרטי הוא לא יוכל לעמוד בהוצאות בעיקר אם ההשתלה אמורה להתבצע בחו"ל. כיסוי רחב להשתלות איברים לרבות מבעל חיים או איבר מלאכותי, הכיסוי כולל מגוון הוצאות ומלווה/הטסה רפואית/טיפולי המשך/ גמלה חודשית לפני ואחרי השתלה.
  2. ביטוח מחלות קשות – ביטוח מחלות קשות כשמו כן הוא, ביטוח שאמור לכסות את ההוצאות הרפואיות של החולה במחלה קשה בכדי שיוכל להתמודד איתה. ישנן חברות שמציעות ביטוח כזה הכולל סכום כסף שניתן מידית עם גילוי המחלה וישנן חברות שמציעות ביטוח שמכסה את ההוצאות הרפואיות הרלוונטיות למחלה, כמו גם קבלת סכום כסף על הפסד העבודה בזמן הטיפולים במחלה. חשוב לציין שכיום כשמחלות קשות הופכות לנפוצות יותר ויותר, מחלות כמו סרטן ואחרות.
  3. טיפולים מיוחדים בחו"ל – עוד מרכיב שיש בביטוחי בריאות שמציעות חברות הביטוח השונות. ישנם טיפולים שלא ניתן לעשות בישראל או שצריך להמתין להם זמן רב, והטיפולים בחו"ל אינם מכוסים על ידי קופת החולים. במקרה כזה מי שיש לו ביטוח פרטי יוכל לקבל את הטיפולים היקרים הללו בחו"ל, וחלק מהפוליסה לעיתים כוללת את עלויות השהייה בחו"ל, את הטיסות, העברות רפואיות וכדומה.
  4. ביטוח תרופות – בישראל כמו בכל מדינה אחרת יש סל תרופות שמאושר על ידי המדינה בכל שנה. סל תרופות זה משתנה כל הזמן ונוספות אליו תרופות כמו גם מוצאות ממנו תרופות, ואלו שמאושרות על ידי המדינה יהיו במימון שלה בעיקר מה שאומר שהחולה זכאי לקבל מקופת החולים את התרופה. אך יש תרופות שאינן בסל הבריאות ותרופות כאלו עלולות לעלות סכומי כסף עצומים ואפילו אלפי שקלים בכל חודש ויותר מזה, מה שרובינו לא יכולים לעמוד בהוצאה. במקרה כזה אם יש לחולה ביטוח פרטי המכסה את עלות התרופה ויש הוכחה שתרופה זו אכן יעילה לבעיה הרפואית שלו, הוא יקבל עליה מימון של חברת הביטוח בה עשה את הפוליסה. בדרך כלל הפוליסות שמציעות חברות הביטוח הן עד מיליון שקלים ואף יותר מזה, וההשתתפות העצמית של החולה היא של 5%-15% בדרך כלל.
  5. תרופות מיוחדות – הרחבה לביטוח תרופות הכולל תרופה מאושרת להתוויה ואיננה בסל, תרופה בסל אך לא להתוויה לטיפול המבוטח, תרופות שאושרו בארץ או בחו"ל, תרופות OFF LABEL (תרופה שאושרה ע"י הרשויות באחת מהמדינות המוכרות, להתוויה רפואית שונה מזו הנדרשת לטיפול במצבו הרפואי של המבוטח, ובלבד שהתרופה הוכרה כיעילה לטיפול במצבו הרפואי)' ,תרופות יתום-תרופה לטיפול מחלה נדירה או מצב רפואי נדיר, למעט תרופה המפותחת לאדם מסוין או במנה מסוים של המולקולות והתאים של אותו אדם. הביטוח כולל עלות מתן תרופה, תרופות כימיות וביולגיות.
  6. ביטוח תאונות אישיות – ביטוח תאונות אישיות הוא עוד ביטוח שמציעות חברות הביטוח, פוליסה שאמורה לתת מענה כספי במקרה של פגיעות או מוות כתוצאה מתאונות דרכים, תאונות עבודה, או כל תאונה אחרת. במקרים של תאונות יכולות להיות פגיעות זמניות כמו אובדן כושר עבודה זמני, אשפוז, הוצאות סיעודיות, שברים, נכות זמנית או קבועה, הוצאות על רפואה משלימה, וכיסוי אובדן זמן עבודה (תשלום משכורת בעת ההיעדרות מעבודה) ביטוח תאונות אישות יכול להיות נרחב יותר כך לדוגמא מי שעוסק בספורט באופן מקצועי יכול לבטח את עצמו למקרה בו הוא לא יוכל לעסוק יותר במקצוע שלו או לטיפול בפציעות ספורט וכדומה.
  7. ביטוח סיעודי – מצב סיעודי הוא מצב בו אדם לא מסוגל לבצע פעולות יום יומיות, לא מסוגל להחליף בגדים לבד, לא מסוגל להתקלח לבד, לא מסוגל לאכול לבד ולא מסוגל לבצע עוד פעולות שונות. מצב כזה יכול להיות מצב שנוצר כתוצאה ממחלה או מתאונה כך לדוגמא מחלת האלצהיימר מביאה למצב בו אי אפשר לתפקד לבד וכך גם תאונות שונות שיכולות להביא את האדם למצב סיעודי. במקרים כאלו יש צורך במטפל צמוד מה שאומר בפועל הוצאות של אלפי שקלים בחודש אם לא יותר מזה. חברות הביטוח מציעות ביטוחים סיעודיים שונים חלקם בצורת קצבה חודשית, חלקם בצורת החזר על הוצאות, וחלקם במתן שירות (יש חברות שעובדות עם חברות סיעוד ומספקות מטפלים)
  8. ניתוחים וטיפולים מחליפי ניתוח בישראל – כיסוי מלא לניתוחים בישאל באמצעות רופאים שעובדים בהסגר עם חברת הביטוח. החברה משלמת למבוטח עבור שכר מנתח, חדר ניתוח, מרדים, שתלים, ימי אשפוז, כיסוי לניתוחים מניעתיים. הביטוח כולל גם התייעצויות לפני הניתוח הקשורות לניתוח עצמו.
  9. ניתוחים וטיפולים מחליפי ניתוח בישראל-נשלים שב"ן – התכנית מעניקה כיסוי המשלים את הפערים בין שב"ן לביטוח הפרטי- החזר בגין השתתפות עצמית, ושיפוי מלא עבור ניתוחים שאינם מכוסים ע"י השב"ן.

כתבי שירות

כתב שירות אבחון מהיר– שיחה טלפונית עם רופא הממיין. פגישה ראשונית עם רופא ממיין אשר יפנה לביצוע בדיקות רפואיות אבחנתיות ראשוניות (דם,שתן, רנטגן) הנדרשות לביצוע בסמגרת תהליך האבחון ובסיום הבדיקות ימסור הרופא הממיין דו"ח אבחון הכולל את תוצאות האבחון. יש אבחון מקיף עם השתתפות יותר גבוהה הכוללת בדיקות CT, MRI, ממוגרפיה, מיפויים, PET-CT, ביופסיות שד, ובדיקות פולשניות אחרות והתייעצות עם רופא מומחה בתחום הרלוונטי.

שירותים אמבולטוריים – במסגרת כתב שירות זה ניתן לקבל בדיקות אבחנתיות/התייעצות עם רופא מומחה בישראל/טיפולים פיזיותרפיים/בדיקות מעבדה לגידולים ממאירים/אביזרים ומכשירים רפואיים נדרשים לטיפול כתוצאה מתאונה.

כיסויי לבדיקות הריון: סקירה גנטית למומים מולדים, סקירה גנטית לאבחון טרום לידתי (מי שפיר/סיסי שליה), סקירה על קולית לסריקת מערכות העובר, הפריה חוץ גופית.

Skip to content