סקלרותרפיה (הטרשה ורידית) לטיפול בדליות/ורידים ברגליים ​

מה היא סקלרותרפיה?

חלק גדול מאנשים סובלים מורידים בולטים ברגליים, לחלק יש בעיה רפואית כמו כאבים דימום שחייבת טיפול דחוף ולחלק הבעיה היא הסטטית בלבד בעיקר לנשים צעירות יותר.

אז מה עושים ואילו שיטות קיימות היום בשוק ומה מחירי הטיפול להסרת ורידים?

הטיפול הפשוט ביותר למניעת התפשטות זה שימוש בגרביוני תמיכה וחיטוב, הם משפרים את זרימת הדם ומקילים על הכאב ואי הנוחות ברגליים.

ניתן למצוא גרביונים כאלה בביתי מרקחת ועלותם נע בין 80-200 ₪.

דרך נוספת להקל על הסימפטומים היא ירידה במשקל והליכות באופן קבוע עשויות לחזק את השרירים ולעזור לזרימת דם טובה יותר.

טיפול בלייזר ואור

טיפול בלייזר ודופק אור הורסים ורידים זעירים ודליות קטנות בחום. בטיפולי לייזר יש תופעות לווי הכוללות אי נוחות קלה באזור המטופל, היווצרות שלפוחיות, שינוי בצבע אור. משך הטיפול הוא איטי יותר בטיפולים אחרים שקיימים כמו סקלרותרפיה, ויכולה לקחת עד שנתיים כדי שהוריד יעלם לחלוטין כיוון שמדובר בהקרנה חיצונית ומיושמת על ורידים קטנים בדרך כלל. ישנו טיפול חודרני באמצעות לייזר שעובד על ורידים גדולים יותר אך הוא מצריך ניתוח מקומי של הכנסת סיב לוריד אשר מקרין קרני לייזר היוצרים חום על הוריד שגורם להתכווצותו, שיטה זו מהירה יותר מלייזר חיצוני אך גם מסובכת יותר. סיבוכים אפשריים הם פגיע בעצבים, אובדן תחושה וכאבים,זיהומים,דימומים. המחיר לטיפול לייזר נע בין 2,000 ל 4,000 ₪ לסדרת טיפולים עבור כל רגל בנפרד.

סקלרותרפיה
(הטרשה ורידית)

הטיפול המומלץ והמתקדם ביותר נכון ל 2022, הטיפול נחשב לטיפול מחליף ניתוח שבעזרת הזרקה של חומר הטרשתי לאזור הוריד הבצקתי אשר גורם לתגובה דלקתית, כתוצאה מכך הוריד נאטם ומתפרק עם הזמן ונעלם בגוף. זמן ההחלמה מאוד מהיר, לאחר הטיפול יש צורך בחבישה אלסטית של כמה שעות בלבד. המחירים נעים בין 900-ל 1500 ₪ למזרק. יתרונות הטיפול הם במשך הזמן הקצר הדרוש לטיפול, לא נשארות צלקות ברגליים, אין צורך בהרדמה.

ניתוח ורידים

עבור מקרים קשים יותר שטיפול בלייזר או סקלרותפיה לא עוזרת ניתוח הוא אופציה. בניתוח עושים קשירת וריד והסרת הקטע הבעייתי, הניתוח הוא בהרדמה מקומית ולפעמים והרדמה כללית. הליך ההחלמה יחסית מהיר של מספר ימים בודדים וניתן לחזור לשגרת היום יום. סיבוכים אפשריים הם דימומים, צלקות, זיהומים, היווצרות פקק בוריד. מחיר ניתוח נע בין 6,000 ₪ ל 8,000 ₪ עבור כל רגל. למי שיש ביטוח פרטי הביטוח מכסה את כל העלויות בתנאי ולא מדובר בטיפול קוסמטי בלבד, מומלץ להתייעץ עם סוכן הביטוח לפני קביעת תור למנתח. זמן ההחלמה מאוד מהיר, לאחר הטיפול יש צורך בחבישה אלסטית של כמה שעות בלבד. המחירים נעים בין 900-ל 1500 ₪ למזרק. יתרונות הטיפול הם במשך הזמן הקצר הדרוש לטיפול, לא נשארות צלקות ברגליים, אין צורך בהרדמה.

לקבלת ייעוץ חינם, מלאו את הטופס הבא:

    Skip to content