ביטוח נסיעות אונליין- לא תאמינו כמה זה חשוב

עומדים לטוס לחול? קודם כל תעשו ביטוח נסיעות און ליין 

נגיף הקורונה שינה הרבה מאד דברים בחיים שלנו. למשל, הדרך שבה אנחנו מחליטים לטוס לחו"ל. אם פעם יכולנו לפתוח את מפת העולם, להניח את האצבע על כל נקודה קסומה בגלובוס ופשוט להזמין כרטיס טיסה, הרי שכעת, עם התפשטות הנגיף הקורונה, זה בלתי אפשרי.

תהליך הפיכתה של ישראל למדינה אדומה, שמשמעותו שיש מספר גבוה מאד של נדבקים בנגיף, גרמה לכך שמעט מאד מדינות מסכימות שניכנס בשעריהן כתיירים בעלי אזרחות ישראלית: יוון (ורק לאיים הספציפיים אתונה, קרופו, סלוניקי וכרתים), בולגריה וקרואטיה – כולן מדינות הנחשבות ירוקות. 

למרות המבחר המצומצם, ישראלים רבים בוחרים לטוס ולנפוש במדינות האלה, לפחות עד שייגמר אצלנו הסגר. אפשר להבין אותם: בעוד פה רובנו סגורים בתוך בתים, ללא יכולת לשבת בבית קפה, ללכת לים או אפילו להסתובב בקניון, במדינות הירוקות החיים ממשיכים כמעט כרגיל. זו הסיבה, שביטוח נסיעות לחו"ל הוא עדיין אחד הביטוחים המבוקשים והחשובים ביותר. אבל דקה לפני שאתם מחליטים לעשות ביטוח נסיעות, כדאי שתדעו מה הוא צריך לכלול, כדי שהוא יהיה אפקטיבי ויתן לכם מענה כולל, בעת הצורך. 

האם ביטוח נסיעות הוא חובה?

בניגוד לביטוח רכב, שהינו חובה, ביטוח נסיעות אינו חובה. אבל האם באמת תרצו לקחת סיכון, ולטוס ללא ביטוח, כשאתם יודעים שביטוח הבריאות שאתם משלמים עליו בארץ (הן דרך קופות החולים והן באמצעות ביטוחים פרטיים) פשוט לא תקף ולא מכסה אתכם מחוץ לגבולות ישראל? זה הימור כבד ולא אחראי כלל, ויכול אפילו להיות משנה חיים. בואו נסקור את כל מה שעלול לקרות לכם – ואת הפיצוי או הכיסוי שתקבלו מחברת הביטוח:

אם תשברו רגל  /יד או אפילו רק תנקעו אותה, אם תסבלו מדלקת, עליית חום, תזדקקו לטיפול שיניים חירום, אלרגיות, הכשות או היתקלות במזיקים, אם תצטרכו לעשות בדיקות, אם תזדקקו לעזרה נפשית ראשונה – תצטרכו לשלם באותו רגע.

להוציא את כרטיס האשראי ולחייב אותו באלפי, ולפעמים עשרות אלפי דולרים / יורואים. כל מה שתהיו חייבים לקבל ולעבור כמו טיפולים פרטיים, אשפוזים בבתי חולים, תרופות, פרוצדורות רפואיות, ניתוחים, ייעוץ רפואי וכל דבר שאנו עלולים לגלות שאנו צריכים. 

בנוסף, בואו לא נשכח שביטוח נסיעות לחו"ל כולל גם ביטוח כבודה, כלומר כל מה שקשור לרכוש שלכם: אם נחתתם בשדה התעופה אבל המזוודה שלכם לא נחתה איתכם, אם היא ניזוקה, אם נגרם נזק לרכוש שלכם – הביטוח מכסה את כל אלה, ויפצה אתכם עד לגבול כספי שנכתב מראש בחוזה. 

הסעיף הכי חשוב בביטוח נסיעות לחו"ל, במיוחד עכשיו, הוא סעיף ביטוח טיסה: אם מסיבה כלשהי אתם לא יכולים לעלות על הטיסה, מגיע לכם לקבל פיצוי כספי. הביטוח בתקופת הקורונה מורחב ומותאם למצב, וכולל סעיפים כמו: 

  • פיצוי כספי במקרה שיתגלה שנדבקתם בקורונה טרם הטיסה למדינת היעד. הפיצוי הוא עבור התשלום של כרטיסי הטיסה, שלא נעשה בהם שימוש. 
  • פיצוי כספי למקרה שתפתחו סימפטומים החשודים כקורונה בשדה התעופה בישראל, ותיאלצו לחזור כלעומת שבאתם. הפיצוי הוא כמו בסעיף הקודם. 
  • פיצוי כספי למקרה שתצטרכו להיכנס לבידוד בארץ, בחזור ממדינת היעד, בגלל התגלות נגיף קורונה בטיסה או בשדה התעופה במדינת היעד או בארץ. הפיצוי הוא על אובדן ימי עבודה וכו'.
  • פיצוי כספי במקרים של עליית חום ו/או סימפטומים אחרים שעלולים להצביע על קורונה, בשדה התעופה בחו"ל, לפני החזרה לישראל. הפיצוי הוא מאחר ותישלחו לבידוד במדינת היעד, תצטרכו להוציא כסף על שינוי תאריך החזרה לארץ או לרכוש כרטיס חדש, לשלם על שהות נוספת בחו"ל שלא תוכננה מראש – ועוד. 
  • כיסוי למקרים בהם לא תוכלו לחזור לישראל מכל סיבה חיצונית שלא קשורה אליכם, למשל הטלת סגר (ביטול כל הטיסות היוצאות ממדינת היעד, או ביטול הטיסות הנכנסות לארצנו). אולי זה נראה לכם מופרך, אבל התפשטות הנגיף בעולם מייצרת פאניקה, ומדינות יכולות להחליט לסגור גבולות מהיום למחר, ללא התרעה. 
  • כיסוי מלא למקרים בהם נאלצתם לבטל את הטיסה, מכל סיבה שהיא.

כמה שעות מראש צריך לעשות את בדיקת הקורונה?

 לשדה התעופה בן גוריון אתם מחוייבים להגיע עם הצהרת בריאות ועם בדיקת קורונה שלילית.

זמן תוצאות הבדיקה הנדרש משתנה בין היעדים:

 

ממשלת בולגריה דורשת מכם להציג תוצאת בדיקת קורונה שנערכה בפרק זמן של שבעים ושתיים שעות לפני הטיסה.

ברגע שאתם נכנסים לבולגריה אתם חופשיים, ולא נדרשים לבצע בדיקה נוספת.

הטסים לקרואטיה נדרשים להציג תוצאה של בדיקת קורונה שנערכה בארבעים ושמונה שעות קודם לטיסה. גם ביעד זה אין חובת בידוד או ביצוע של בדיקת קורונה נוספת.

ממשלת יוון לא מגבילה אתכם לפרק זמן של תוצאות בדיקת קורונה, אבל כשאתם מגיעים ליוון אתם נכנסים ישירות לבידוד, שם לוקחים ממכם בדיקת קורונה נוספת ועד לתוצאה שלה (עניין של כמה שעות) אתם שוהים בבידוד. 

מה חשוב לעשות לפני שאתם יוצאים לשדה התעופה?

  • ודאו שיש לכם דרכון בתוקף, כי אין כרגע עמדת חידוש דרכונים בשדה התעופה

לא ברור מה מצב התורים במשרד הפנים, אם בכלל ניתן כרגע להזמין תור דחוף לחידוש הדרכון, ולכן השתדלו לא להגיע למצב שהדרכון שלכם לא בתוקף. 

  • אישור לבדיקת קורונה שלילית לפי ההנחיות של מדינת היעד, וכן הצהרת בריאות מודפסת

בקבוצות הפייסבוק הייעודיות שכוללות גולשים רבים שטסו לאחרונה, עלתה לאחרונה הקריאה להדפיס מראש כל מה שאפשר. כרטיסי טיסה, בדיקות קורונה ואת אישור הבריאות שמילאתם בבית. צמצמו למינימום את הצורך להזדקק לעזרה כלשהי בשדה התעופה, ואל תסמכו על זה שהמסמכים סרוקים בנייד. הדפיסו בבית והכינו מראש ביד. כך גם תייעלו את תהליך הצ'ק אין ותימנעו מתורים.

  •   אנא בדקו שרכשתם את כרטיסי הטיסה לפני ה – 18-9-2020

לאור ההכרזה של משרד התחבורה, לפיה כל מי שרכש כרטיסים אחרי הסגר, כלומר אחרי השמונה עשרה לספטמבר, לא יוכל לצאת מהארץ, והכרטיסים שלו בעצם מבוטלים. לכן, אם הספקתם להזמין כרטיסים בזמן, כדאי להדפיס את האסמכתא לרכישת הכרטיסים ולהציג אותה כנדרש.  

ביטוח נסיעות אונליין - כל מה שצריך לדעת

הכל כל כך מסובך עכשיו! מי יכול לעשות לנו סדר בכל נושא הביטוח לחו"ל?

ביטוח בכללי הוא נושא מורכב וסבוך, ועכשיו בגלל הקורונה, הוא עוד יותר עמוס בסעיפים, שחלקם הכרחיים עבורכם וחלקם כלל לא נוגעים לכם, מסיבות של גיל, יעד טיסה, מצב בריאותי ועוד. 

אז איך תדעו איזה ביטוח לעשות, אצל מי, ובכמה? התשובה היא, שרק סוכן ביטוח שעובד עם כל חברות הביטוח יכול לתת לכם הצעה מצוינת, תפורה אישית לפי מידותיכם, ללא כל חשש של הטייה לטובת מוצר זה או אחר, אלא רק מתוך רצון להציע לכם את הכיסוי המירבי, במחיר הטוב והמשתלם ביותר.

סוכן ביטוח, בניגוד אליכם, יודע מה בדיוק מפרט כל סעיף, מה ההשלכות של כל דבר, איפה יש מוקשים שניתן לעקוף, מה הם הסעיפים המיותרים לגביכם וחבל שתשלמו עליהם, על מה אסור לכם בשום פנים לוותר – ועוד. סוכן ביטוח הוא לא מערכת ממוחשבת ולא רובוט בצ'ט אוטומטי, אלא אדם בשר ודם שאתם יכולים לתקשר ולהתייעץ אתו אם אתם נתקלים בבעיה כלשהי בחו"ל, שיכול לחשוב מחוץ לקופסא כדי לעזור לכם, ונמצא תמיד בצד שלכם.

איך מבצעים את ביטוח הנסיעות?

כרגע, בגלל שלא מומלץ להגיע פיזית למשרדם של סוכני הביטוח, אתם יכולים לעשות ביטוח נסיעות און ליין. אין לכם מה לחשוש מכך, במיוחד אם יש לכם סוכן ביטוח טוב שאתם סומכים עליו.

הטיפול, השירות וכמובן התוצאה, יהיו זהים לחלוטין לשירות שהייתם מקבלים אם הייתם מגיעים לסוכן שלכם ויושבים מולו פרונטאלית. ביטוח נסיעות און ליין ישמור עליכם בטיול שלכם בכל מקרה שבו אתם עלולים להיתקל, ואם יש בעיה או שאלה כלשהי, תמיד טוב שיש סוכן שאפשר לפנות אליו בוואצאפ גם מחו"ל. 

  

דילוג לתוכן