הומאופתיה- מה זה ולמה כדאי לקבל את זה בביטוח בריאות פרטי?

 

האם טיפולי הומאופתיה מניבים תוצאות טובות יותר מטיפולים רפואיים רגילים?

טיפולי הומאופתיה חדרו לחיינו כבר לפני כמה עשורים, עם בשורה חדשנית ואופן טיפול שונה, רך יותר, מכיל יותר, נוגע ומצביע על קשר חזק בין גוף ונפש. אומנם פעם אנשים סברו שרק תימהונים מתעסקים בתחום הזה אך כיום כבר ברור שהומאופתיה נותנת מענה טבעי ולפעמים טוב יותר מהרפואה הקונבנציונאלית, ואנשים רבים נעזרים בה, או בבלעדיות או כשילוב עם רפואה "רגילה". אז מה היא בעצם הומאופתיה, למי היא מתאימה ואיפה אפשר לצרוך את השירותים שלה?

 

מה זה הומאופתיה?

ההומאופתיה הומצאה במאה ה 18 על ידי רופא גרמני בשם סמואל היינמן, כאשר הוא גילה שדגימה של חומר הנחשב רעיל מעץ שצמח בסביבתו מייצר בגופו תגובות דומות למלריה, אך מתן החומר לחולי מלריה פשוט מרפא אותם. זה שילוב של שתי מילים: דומה, וסבל. עיקריה של שיטה זו, היא שטיפול באמצעות חומר הדומה למחלה ממנה סובל האדם, כמובן באמצעות דילול והעשרה, יכול לרפא אותו. התרופה דומה למחלה, ואם אדם בריא יקבל את התרופה הזו, הוא יפתח תסמינים של המחלה. התרופות ההומאופתיות מבוססות על צמחים וחומרים מהטבע.

 

הומאופתיה בשירות הרפואה המודרנית

אין ספק שפעם כל מי שעסק בתחום של מוצרים טבעיים, נחשב לסוג של תימהוני, במקרים קשים יותר אף לנוכל, מתחזה או לאדם שצריך להיזהר ממנו, סוג של מכשירים שמתעסק בחומרים מוזרים שיש להם השפעה משונה. בשנות השבעים במאה הקודמת החלו יותר ויותר אנשים להבין שתרופות טבעיות יכולות להיות בעלות השפעה מרפאת, ובעיקר ללא ההשלכות שיש לפעמים לתרופות כימיות יותר. בתחום רפואת הנפש החלו יותר ויותר לאמץ את צמחי המרפא המרגיעים, ובהמשך נכנסו גם מוצרים הומאופתיות לסוגי ריפוי אחרים. בשנות התשעים הרפואה ההומאופתית נכנסה כבר באופן רשמי לבתי החולים ולרשימת הטיפולים אפשר לקבל דרך קופות החולים. כך, הוכרה ההומאופתיה כטיפול לגיטימי עבור תחלואים רבים ושונים.

 

טיפולי הומאופתיה לריפוי והקלה של תסמיני מחלה

טיפולים הומאופתיים ניתנים לסוגים רבים של בעיות, החל מתסמינים של חרדה וכלה בבעיות כמו מיגרנות ואלרגיות, בעיות שינה, נטייה לדלקות חוזרות ונשנות ועוד. ההומאופתיה טובה מאוד במניעת מחלות ובחיסון טבעי של הגוף. דוגמא, הרפואה ההומאופתית יודעת לרקוח תרופה הזהה לאלרגיה ממנה סובל המטופל, ולתת אותה במנות קטנות עד שהגוף מפתח אליה חסינות טבעית, ובמקרים רבים מתגבר כך על התקף אלרגי (ואז נחסך הצורך של נטילת סטרואידים). בנוסף, הומאופתיה מתקדמת יודעת לטפל בבעיות של התקררות, של שפעת, של חוסר אנרגיה, ועוד ועוד. התרופות הטבעיות מחסנות את הגוף ומאפשרות לו "לצאת למלחמה" בנגיף כשהוא חזק יותר. אנשים רבים שנעזרים בהומאופתיה בשגרה וכביש חיים, מדווחים שאפשר לחולים כמעט, וגם כשיש לידם אנשים חולים הם לא נדבקים.

טיפולי הומאופתיה רואים בגוף ובנפש ישות אחת מאוזנת והרמונית, כשמדי פעם משהו מפריע את ההרמוניה הזה. ה"משהו "הזה הוא חיידק או נגיף, שבאמצעות טיפול הומאופתיה הוא ממוגר מהגוף ומאפשר להרמוניה ולאיזון לחזור לשלוט.

צמח רוזמרין המשמש טיפול הומאופתי

צמח רוזמרין המשמש טיפול הומאופתי

  • אם ברצונכם לקבל מידע עבור ביטוחים נוספים הקליקו כאן ועכשיו !!!

מדוע יש מתנגדים לטיפולים הומאופתיים?

כמו בכל תחום, גם פה יש את האסכולה הרופאים השמרניים יותר, שחושבים שרפואה היא מדע ומי שלא למד רפואה לא אמור להפיק שום טיפול. בין זאת בין הרופאים הצעירים יותר, שונה רופאי הילדים, יש לא מעט רופאים שחייבים ששילוב של הומאופתיה עם טיפול רפואי רגיל יכול רק לעזור למטופל. שונה אם המטופל הוא צעיר מאוד ויתבקש לשאת את הנטל של מוצרים כימיות קשות כמו סטרואידים או אנטיביוטיקה. יחד עם זאת חשוב להסביר לכל מטופל שהומאופתיה היא איננה במקום טיפול רפואי רגיל. אנשים שבוחרים עוברים טיפולים אלה כשיש להם מחלה קשה כמו סרטן למשל, ומסרבים להשתמש הקלאסי כמו הקרנות וכימותרפיה, מסכנים את עצמם שלא צריך.

 

למה חשוב לקבל טיפולים הומאופתיים דרך ביטוח בריאות פרטי?

בתחום כמו הומאופתיה יש אנשי מקצוע מומחים ומנוסים, ויש גם כאלה שעברו קורס אחד ואין להם הרבה ניסיון או ידע. כמובן שבכל תחום יש את המנוסים והלא מנוסים, הטובים והמתחזים, רק שבתחום כמו הומאופתיה קשה לדעת ולהבחין: איך נדע שהטיפול שאנו מקבלים הוא אכן מדויק לנו? צמחי המרפא ההומאופתים הם בעלי סגולות ריפוי עבור מי שחולה, אך עלולים לגרום לתסמיני המחלה אצל אדם בריא. אם אתם מקבלים תרופה למחלה הלא נכונה, אתם עלולים לפתח תסמינים שלה, ובמקום להבריא מצבכם יהיה עכשיו גרוע יותר. לכן, חשוב לדעת למי ללכת. כשאתם הולכים טיפול הומאופתי דרך ביטוח הבריאות הפרטי שלך, אתה יודע שאתה הולכים למומחה, בדיוק כמו שאתה הולכים לרופא ויודעים שהוא כבר עבר מערכת סינון לפני שהוא צורף לביטוח הבריאות. ביטוח בריאות פרטי לא מצרף לשורותיו מטפלי הומאופתיה מתחילים, או כאלה שזייפו תעודות, אלא רק את הטובים ביותר. כשאתם בוחרים טיפולי הומאופתיה דרך הביטוח הפרטי, אתם אפילו לא צריכים לברר על המטפל, אלא יכולים לבחור לפי פרמטרים של קרבה לבית שלכם, וסוג התמחות. אגב, דרך ביטוח בריאות פרטי זה עולה לכם כמה שקלים בודדים, כך אתה יכול להרוויח ממגוון גדול של טיפולים לכל בני המשפחה, בלי לחשוב על העלות שלהם.

תרופה הומאופתית

תרופה הומאופתית

 

שאלות ותשובות
האם הומאופתיה יעילה גם בשגרה ולא רק במחלות?

כן. יש לא מעט אנשים שמטופלים דרך קבע אצל הומאופת, למרות שהם אינם חולים (ואולי בגלל זה הם אינם חולים). הם מקבלים תרופות טבעיות להרגעה, לחיסון הגוף, לשינה ועוד, ומייצרים לעצמם אורח חיים בריא ונטול מתחים או חוסר שינה, על בסיס תרופות טבעיות לחלוטין.

אם התרופות טבעיות, האם ניתן לקחת אותן לבד כשמצטננים או כשקשה לישון?

אסור לקחת שום תרופה לבד, גם לא תרופה טבעית, אלא אם כן המטפל ההומאופתי שלכם רשם לכם אותה כדי שתוכלו לקחת בעת הצורך. בהקשר לכך, חשוב לציין שגם אסור להעביר תרופה הומאופתית מאדם אחד לאדם אחר. התרופה הופקה וניתנה בהתאם לצורך הטיפולי הספציפי של האדם שקיבל אותה. המינון מותאם לו לפי המשקל והמצב הבריאותי שלו, ועל סמך שיקול דעתו של המטפל המומחה. העברה של התרופה לאדם אחר, שסובל מבעיה דומה, עלולה להזיק לו.

למה אסור להסתמך רק על תרופות הומאופתיות?

טוטאליות היא פסולה בכל תחום, במיוחד ברפואה. אין שום סיבה להסתמך רק על תחום אחד של ריפוי, כשאפשר ליהנות ממגוון שירותים רפואיים מלאים בכל התחומים. בנוסף, יש לא מעט מחלות שדורשות טיפול כבד יותר, כמו טיפול סטרואידי או כימותרפי, שבהיעדרן עלול המטופל להידרדר.

האם תרופות מעולם ההומאופתיה מבוססות רק על צמחים?

כן, כל תורת ההומאופתיה מתבססת על תורת הטבע, והתרופות מבוססות על צמחי מרפא, עלים, עצים ועוד.

 

  • למידע נוסף ומענה על שאלות נוספות, אתם מוזמנים לחייג למספר 073-272-5261 או להשאיר פרטים בתחתית העמוד, וסוכן יחזור אליכם בהקדם.

 

 

Skip to content