הבריאות שלכם שווה השקעה נוספת - מי צריך ביטוח אמבולטורי?

החיים במאה העשרים ואחת אינם פשוטים או קלים לאף אחד. מגיפות, מחלות וסימפטומים נפשיים שמוכיחים שהמתח והנגיפים לא מדלגים על אף אחד, וכולנו עומדים חשופים לבעיות ומחלות המשפיעות לרעה על החיים שלנו ושל הסובבים אותנו.

התורים הארוכים לכל שירות רפואי בסיסי גורמים לכך שמחלה, שניתן היה למנוע או להבריא לחלוטין בשלב המוקדם שלה, מתפתחת והופכת לממאירה. למעשה, התורים ברפואה הציבורית לרופאים, יועצים, טיפולים וניתוחים ארוכים כל כך, שלרוע המזל אנשים לפעמים פשוט מתים לפני שהם מצליחים לממש את התור שלהם. 

כתשובה למצב הקשה הזה התפתחה בישראל, ובעצם בעולם כולו, מערכת בריאות נוספת, פרטית, המתקיימת במקביל למערכת הבריאות הציבורית כמו עולם חדשני, מתוחכם, מהיר, יעיל ואפילו אדיב, הפועל כמו ביקום אחר, מול העולם הישן של בריאות ציבורית איטית, ביורוקרטית, מקרטעת, אפורה ומיושנת.

תמורת סכום כסף לא משמעותי ושווה לכל כיס, מערכת הבריאות הפרטית מעניקה שירותי רפואה מלאים, הפנייה לרופאים מומחים, קיצור תורים בבתי חולים, הפניה מוקדמת ומהירה לטיפולים, ניתוחים ופרוצדורות רפואיות, ליווי רפואי צמוד ואיכותי ועוד. השירותים הנוספים האלה ניתנים במסגרת של ביטוח אמבולטורי, כחלק מביטוח בריאות פרטי.

אבל יש לי ביטוח של קופת חולים, זה לא מספיק?

הביטוח שקופות החולים נותנים למטופליהם אמור להקיף את כל שירותי הבריאות הבסיסיים והמתקדמים להצלת חייהם, ולטפל בכל בעיה.

הבעיה העיקרית בהצהרת הכוונות הזו, שיש מעט רופאים, ועוד פחות מכך רופאים מומחים, ביחס לאוכלוסייה. תוסיפו למשוואה את העובדה שאנשים כיום חיים יותר שנים, ואת העובדה שיש שכבת גיל גדולה מאד של אנשים בגיל הזהב שבאופן טבעי זקוקים לטיפול ולייעוץ רפואי, וקיבלתם פקק.

תור בסיסי ביותר לרופא משפחה יכול לקחת שבוע ימים, לרופא מקצועי אפילו חודשיים או שלושה. וכמה לרופא מומחה? לפעמים שנה. גם הטיפול שניתן במסגרת קופות החולים, בעל כוונות טובות ככל שיהיה, הוא לעיתים קרובות לא ממוקד ולא מקיף מספיק בשל חוסר זמן ומשאבים, במקרים מסויימים אפילו לא מעודכן. למשל, הידעתם שיש הרבה פתרונות קלים ולא כירורגיים לבעיות, שעד כה פתרו (ועדיין פותרים) רק באמצעות ניתוחים פולשניים? למשל, אנשים הסובלים מבעיות של פריצת דיסק, יודעים שהטיפול הוא ניתוח פולשני עם סיכון רב.

הבריאות שלכם שווה השקעה נוספת - מי צריך ביטוח אמבולטורי?

ברפואה פרטית, מציעים לכם פתרון באמצעות גלי רדיו. קל, לא חודרני, לא מסוכן כלל, לא מצריך אשפוז וכמובן נטול תקופת החלמה כואבת. דוגמא אחרת: ניתוח בברך, שאנשים רבים מהססים אם לעשות כי ההשלכות שלו לפעמים קשות, ניתן להחליף בהזרקת אורטוקין. ניתוח להסרת גידול בבלוטת הערמונית (ולא רק) ניתן להמיר בטיפול חדשני של ברכיתרפיה, וכן הלאה.

לקבל את הטיפולים האלה באופן מיידי, מידי מומחים, יהיה קשה מאד, אולי בלתי אפשרי, באמצעות הביטוח הבסיסי של קופות החולים. ביטוח אמבולטורי מאפשר לכם בעצם ליהנות גם משירותי רפואה קהילתיים, וגם משירותים מתקדמים ויעילים יותר. כך למשל אם הרופא של קופת חולים יפנה אתכם לבדיקת MRI, סביר להניח שתיאלצו לחכות חודשים עד לתור שלכם. דרך הביטוח האמבולטורי אתם תקבלו תור כבר בימים הקרובים. גם בדיקות כמו אולטרה סאונד, צנתור וירטואלי, קולונוסקופיה וירטואלית ועוד כלולות בביטוח, ותוכלו לעשות אותם באופן פרטי ומהיר. 

יש לי ילד עם הפרעות קשב וריכוז, האם ביטוח אמבולטורי כולל בתוכו גם מומחים בתחום זה?

ביטוח אמבולטורי כולל בתוכו, מעבר לרופאי ילדים מהטובים בארץ, גם כיסוי לטיפולים רגשיים, כגון:

אבחון וייעוץ דידקטי ופסיכו-דידאקטי, אבחון וייעוץ בהפרעות קשב וריכוז, טיפולים פסיכולוגיים ועוד. 

מה לגבי בדיקות ומעקב היריון?

אם אתם מתכננים להיכנס להריון, אתם תופתעו (ומן הסתם, תשמחו ותחושו הקלה גדולה) לגלות כמה קל להתנהל כשיש לכם ביטוח אמבולטורי, שמכסה את כל הבדיקות והטיפולים בהריון: במסגרת הביטוח תיהנו מסל הריון מורחב, שכולל סקירת מערכות מוקדמת ומאוחרת, שקיפות עורפית, מי שפיר, קורס הכנה ללידה ואפילו בדיקות גנטיות. בנוסף, הביטוח מעניק לכם לאחר הלידה כיסוי אירוח במלונית אחרי הלידה, מפגשים עם יועצת הנקה ושימור דם טבורי.

אם כבר עברתם היריון או שליוויתם היריון של בת משפחה, אתם בטח יודעים כמה ההתנהלות יכולה להיות מפרכת. ההמתנה בין תורים, הצורך בתור דחוף לפעמים, הרצון לבחור במומחה בעל שם ולאו דווקא ברופא של קופת חולים – וכל זה על רקע התרגשות, עייפות, תסכול לפעמים, חרדה מובנת. זאת תקופה חשובה מאד, שחשוב ללוות אותה באנשי מקצוע מומחים, מנוסים ומכילים.

האם בביטוח אמבולטורי אוכל למצוא מומחים או ש"יפילו" עלי איזה מתמחה?

זה למעשה בדיוק ההיפך. ברפואה ציבורית, במיוחד בבתי חולים, סביר להניח שתקבלו טיפול בידי מתמחה, ולא מידיו של ראש המחלקה, בעוד שדרך הביטוח האמבולטורי תופנו לרופאים מומחים, לרוב ראשי מחלקות, בעלי קליניקות.

הביטוח לא עובד עם מתמחים, אלא רק עם רופאים מומחים, ולא רק זה אלא שתגיעו אליהם במהירות, תקבלו את הטיפול או הייעוץ בקליניקות הפרטיות שלהם, ותופנו לבדיקות ולטיפולים החדשנים והיעילים ביותר – ללא ביורוקרטיה ארוכה ומתסכלת, ללא צורך להתרוצץ בין רופאים ומזכירות, בלי צורך להשיג אישורים והפניות. 

האם ביטוח אמבולטורי יכול להפנות אותי גם לבדיקות סקר?

הבריאות הפרטית מאמינה, שיותר קל לטפל בבעיה כשהיא בחיתוליה.

כלומר, שאם מטופל כלשהו מפתח מחלה, והיא עדיין בשלבי ההתחלה שלה, יהיה קל, מהיר ופשוט יותר לחסל אותה כליל ובאופן הרבה פחות כירורגי או חודרני.

מחלה שטרם התפשטה או החמירה עדיין לא הצליחה להזיק לגוף, היא ממוקדת יותר, ולכן קל יותר לנהל את אופן הטיפול וההחלמה שלה, עד למצב של ריפוי מוחלט. 

מה זה ביטוח אמבולטורי

לרוע המזל, הרפואה הציבורית העמוסה מטפלת באנשים רק אחרי שהם כבר התחילו לסבול מהבעיה, כלומר כשהיא כבר התחילה להתעורר ולהיות פעילה יותר. בשלב זה יהיה קשה יותר לטפל במחלה, מה גם ששלבי הריפוי עצמו עלולים להתעכב, כמו גם התורים לרופאים המומחים ולאחר מכן לניתוחים או לפרוצדורות הרפואיות, ומטופל שיכל היה בשלב זה להיות כבר בריא ולשכוח מהבעיה שהיתה לו, עלול לסבול מהחרפה משמעותית של המחלה, לעיתים עד כדי מצב שבו היא בלתי ניתנת לריפוי.

ביטוח אמבולטורי מציע למבוטחיו בדיקות סקר תקופתיות, במהלכן הם עוברים בדיקות מקיפות וכוללות במשך יום שלם. הבדיקות האלה חשובות מאד לגילוי מוקדם של מחלות, ומאפשרות טיפול מונע בזמן. חשוב לציין שבמידה והבדיקות מאתרות בעיה כלשהי, המטופל עובר מיד להמשך טיפול, וכך לא רק שהמחלה אותרה בזמן, אלא גם שניתן טיפול מהיר ואיכותי במינימום סבל. בין בדיקות הסקר של ביטוח אמבולטורי:

בדיקות סקר תקופתיות וקבועות לגילוי מוקדם של סרטן, בין היתר סרטן המעי הגס או סרטן הערמונית, בדיקות דם ולחץ דם, בדיקות קבועות של תפקודי ריאה ולב, בדיקות ראיה ושמיעה ועוד. 

ממי הכי כדאי לרכוש ביטוח אמבולטורי?

באופן כללי, ביטוח – ובמיוחד ביטוח בריאות – שווה לרכוש מסוכן ביטוח, שחשוף לכל תוכניות הביטוח של כל החברות, מכיר את כל הסעיפים, את המילים הקטנות ואת כל המושגים שאתם, בתור אנשים שאינם אנשי ביטוח, פשוט לא מבינים.

סוכן ביטוח, במיוחד אם הוא הסוכן שלכם בתחומים נוספים, מכיר אתכם, את הצרכים והדרישות שלכם, ויידע להתאים לכם את הביטוח הכי מדויק, במחיר המשתלם ביותר. בניגוד לסברה העתיקה שסוכן ביטוח גובה מכם עמלה, כך שאם תעשו ביטוח ישירות באחת מחברות הביטוח תשלמו פחות, ברוב המקרים זה אפילו הפוך: קודם כל, סוכן הביטוח מקבל את העמלה שלו מחברות הביטוח ולא מהלקוחות שלו.

שנית, לסוכני ביטוח יש הסכמים עם כל חברות הביטוח, כך שהם מקבלים את הביטוח במחירים "סיטונאיים", מחירים שהם יכולים להציע גם לכם, כך שתשלמו פחות. לסיכום, ביטוח בריאות יכול לשפר לכם את החיים פלאים, במיוחד הסעיף של ביטוח אמבולטורי שמלווה אתכם ביום יום, ושווה להתייעץ עם סוכן הביטוח שלכם בכדי שייעץ לכם איזה תמהיל הכי מתאים לכם. 

רק בריאות!

 

דילוג לתוכן