ביטוח רכב ללא עבר ביטוחי- האם נהג זהיר משלם פחות?

 

הנחה בחידוש ביטוח הרכב היא שאיפה מובנת, שונה שביטוח הרכב כה יקר, ושבכל שנה מחדש אנחנו נאלצים לחדש אותו. חברות ביטוח מציעות מדי פעם פעם מבצעים או הנחות, יכולות להוזיל משמעותית את הביטוח, להקטין את מרכיב ההשתתפות העצמית ועוד. איך נהגים מצליחים לקבל הנחה ואחרים לא – ואיך כל זה מתקשר לביטוח רכב ללא עבר ביטוחי?

 

שיטות להוזלת ביטוח רכב שעובדות לטובת הנהגים

כאשר מדובר בביטוח רכב ללא עבר ביטוחי, חשוב לבדוק מספר דברים שיכולים להוזיל את הפוליסה שלנו. ביטוח רכב, בהיותו כה יקר, הוא מסוג הביטוחים שיש להם מספר גבוה של חיפושים ברשת. כולם מחפשים את המבצע או את ההטבה. חלק מהאנשים בוחרים לעשות ביטוח רכב אונליין, חלק פונים לסוכן הביטוח שלהם, אבל רוב הנהגים, גם הוותיקים, לא מכירים את סוג ההטבות שניתנות באופן אוטומטי:

 

  • ביטוח רכב ללא עבר ביטוחי: חברות ביטוח מעניקות הטבות משמעותיות לנהגים זהירים, שלא תבעו את הביטוח בשלוש השנים הקודמות. בנוסף, הם "מענישות" את הנהגים הפזיזים ומעלות משמעותית את מחיר ביטוח רכב אחרי שלילה. האינטרס של חברות הביטחון הוא ברור: נהג שאינו מעורב בתאונות הוא נהג שמשלם ביטוח אך אינו מקבל כסף מהביטוח, ומשווה שכל חברת הביטוח היה מאמצת בחפץ לב. זו הסיבה שחברות הביטוח מעודכן נהיגה זהירה, ואף מציעות הטבות נוספות על ביטוח רכב ללא עבר ביטוחי, עוברות להנחה בתשלום: חברת הפניקס לדוגמא מציעה גם הנחה בגובה ההשתתפות העצמית, הטבה באחוז הנזק המאפשר הכרה של הרכב כטוטאל לוס, אחריות על איכות התיקון במוסך; כיסוי רחב במקרים של אסונות טבע כמו רעידת אדמה וכו ', ביטוח גם על רכוש ברכב, כיסוי שמשות, שירותי גרירה, מתן טיפול משפטי בתביעות משפטיות של גורם צד גימל ועוד. אם אתם לא יודעים או זוכרים מה קרה בשלוש השנים האחרונות, אתם יכולים להיכנס להרוויח,
  • התאמת הביטוח לנהגים צעירים: הביטוח לנהגים צעירים וחדשים הוא גבוה מאוד. לחברות הביטוח יש פתרון עבור נהגים חדשים, משתמשים הם לא נוהגים ברכב כל יום (כמו למשל חיילים או סטודנטים): ביטוח בהתאמה אישית כמו שימוש לפי שעות בלבד (משלמים רק אם נוהגים) ועוד.
  • הוזלה משמעותית לרכב עם אביזרי בטיחות מעוצבים:

מניעת נעילת גלגלים (ABS)

בקרת יציבות (ESP)

התרעה על אי שמירת מרחק (FCW)

התרמה על סטייה מנתיב (LDW)

מערכות בטיחות אלה מצליחות במקרים רבים נפרדים תאונות דרכים, ועבור חברות ביטוח זה סוג של ביטחון שהנהג יהיה מעורב במספר מצומצם יותר של אירועים על הכביש, מה שמוביל להוזלה משמעותית במחיר.

  • רכב חדש: למרות שזה נשמע מפתיע, דווקא רכשים ישנים מחויבים בביטוח יקר, בעוד שרוכשים חדשים, שונים אם הם מצוינים במערכות בטיחות, נהנים ממחיר ביטוח מופחת. מה הסיבה? לרכב ישן קשה למצוא חלקי חילוף, מה שמאלץ את חברת הביטוח להכריז על טוטאל לוס במקרים של תאונה, גם אם אם היא איננה תאונה קשה.
  • אם אתם גרים בבית פרטי – חניה סגורה תוזיל לכם את הפוליסה.
  • יש דגמים שיותר יקר לבטח אותם כי הם מאוד גניבים, לכן השתדלו לרכוש דגם פחות פופולרי בין הגנבים.
  • אם אתן נשים, מגיעה לכן הנחה יפה בחידוש הביטוח. הסיבה היא שנשים מעורבות פחות בתאונות, אותם נחשבות לביצוע בטוחות יותר.

 

האם נהג זהיר משלם פחות?

האם נהג זהיר משלם פחות?

 

מחיר נמוך מדי צריך להדליק לכם נורה אדומה

ביטוח רכב מומלץ הוא זה שמציע לכם פוליסה עשירת טווח, עם מחיר ריאלי. זאת אומרת שאם אתם נתקלים במבצע עם מחירים נמוכים מדי, הנורה האדומה צריכה להידלק לכם מעל הראש: כנראה שהפוליסה המוצעת לא כל כך רחבה, וחסרים בה לא מעט כיסויים הכרחיים. גם אם מסכימים לעשות לכם מיד ביטוח רכב אחרי שלילה, ובמחיר הקודם שלכם, אתם צריכים לחשוד, כי ביטוח רכב אחרי שלילה הוא ביטוח יקר מאוד. אומנם מחיר נמוך יכול מאוד לפתות לסגור עסקה, שונה אם אתם נהגים שלא זקוקים כמעט לביטוח (לא מעורבים בתאונות או לא נוסעים הרבה עם רכב), אבל מספיק שפעם אחת תהיו מעורבים באירוע על הכביש שיצריך את המעורבות של חברת הביטוח, ותגלו שאתם לא מכוסים, בשביל שתבינו כמה זה יקר לשלם את כל ההוצאות לבד, שונה אם הייתם מעורבים בתאונה עם גורם שלישי, ועליכם לשלם גם את הוצאותיו. לכל חברת ביטוח יש את השיקולים שלה באשר למחיר הפוליסה, וכשהמחיר מאוד נמוך, זה אומר שמישהו מוותר על משהו, לרוב זה אתם מוותרים על כיסויים הכרחיים. בכל מקרה של היסוס הכניסו את יועץ הביטוח שלך לתמונה והתייעצו אתו.

 

איזה ביטוח רכב מומלץ לעשות – ביטוח רכב אונליין או דרך סוכן ביטוח?

בהקשר הזה, עולה השאלה: האם כדאי לעשות ביטוח רכב באינטרנט או להשתמש בסוכן ביטוח? ההתלבטויות הן כדלקמן: אנשים שעושים ביטוח רכב אונליין סבורים שהם הצליחו "לדפוק את המערכת", להשיג ביטוח מוזל אך מצוין. מחיר המוזל, לדעתם, מושג על ידי עבודה ישירה מול בוטים של חברת הביטוח ודילוג על הגורם המתווך, שזה הסוכן. כל זה טוב ונחמד, אך מה קורה כשצריך לעשות תביעת ביטוח? רובנו לא מתגוררים בעיירה נידחת בשוויץ, אלא במדינת ישראל הצפופה בה תאונות קורות כל הזמן – החל מתנגשות לא מזיקה (אך יקרה לתיקון) ברכב אחר, וכלה בהתנגשות בעמוד, מחסום וכו '. וכשזה קורה, מי משלם על הנזק? האם אז אנחנו יכולים להסתכל גם אז בפנייה ל"בוט "באינטרנט או שאנחנו צריכים אדם אמתי שידריך אותנו, יסביר לנו מה הזכויות שלנו ולמה ביטוח הרכב שעשינו בחטף מול המחשב באמצע הלילה לא מכסה את עלויות התיקון של התנגשות בבוטקה של שומר בכניסה לחניון?

איזה ביטוח רכב מומלץ לעשות?

איזה ביטוח רכב מומלץ לעשות?

שאלות ותשובות
אם תבעתי את הביטוח לפני עשר שנים, האם אוכל לעשות ביטוח רכב ללא עבר ביטוחי?

בעיקרון, כן. ביטוח רכב ללא עבר ביטוחי מתייחס לפרסם השנים האחרונות בלבד.

האם ביטוח דרך סוכן הביטוח עולה יותר כי הוא לוקח עמלה?

לא בהכרח. לסוכן הביטוח יש מחירים זולים שהוא מקבל חברות ביטוח, ואתם אתם יכולים לקבל מחיר זול אפילו מחברת ביטוח אתה עובד באופן אישי ישיר.

האם זה נכון ששלילת רישיון בעבר מייקרת את מחיר הביטוח?

כן

האם הביטוח לנהג חדש יקר משמעותית מביטוח לנהג מנוסה?

כן. נהג בעל עשרים שנים נהיגה ישלם בממוצע סכום של 2300 ש"ח.

נהג חדש ישלם 4120 ש"ח.

האם אפשר לנהל משא ומתן על מחיר בביטוח רכב אונליין?

כמובן שלא, הרי אתם ממלאים את כל הטפסים באופן מקוון ומתנהלים מול רובוטים.

האם לא יכול לעשות צד גימל ללא ביטוח מקיף?

כן. נהגים שברשותם רכב ישן שלא שווה לעשות עליו ביטוח מקיף יכולים לעשות ביטוח צד גימל, למקרה שיהיו מעורבים בתאונה שנגרמה באשמתם עם גורם שלישי (רכב אחר או רכוש). ללא צד גימל, הם יצטרכו לפצות את הנפגעים מכיסם הפרטי, וזה יכול להגיע להוצאות אדירות.

 

  • אם אתם מתעניינים במידע על ביטוחים הגעתם למקום הנכון. הקליקו כאן ועכשיו !!!

 

דילוג לתוכן